SECCIÓ DE SENDERISME. SORTIDA 255
Dissabte 16 de desembre 2017
MONT-RAL – TORRENT DE LA GLORIETA.
(L’Alt Camp)
Punt de trobada. Rotonda Passeig de la Riera de
Teià. 6.30 hores.
Itinerari autocar. Teià – Valls. 117km. 1.30h. Valls
- Alcover – Mont-ral. 22km 40 m. Temps Total 2.20 h.
Primer A. Nivell moderat. Circular.
Distancia 10.5 km. Desnivell
acumulat 600 m. Temps 3.40 h.
Primer B. Nivell moderat. Travessa.
Distancia 14.5 km. Desnivell
acumulat 463 m. Temps 4.30 h. Recorregut B.
Sortida des de Mont-ral. Arribada Alcover.
Segon Nivell fàcil. Travessa. Distancia 10
km. Desnivell acumulat 250 m.
Temps 3.30 hores.
9.00 h. Arribada
prevista a Mont-ral, on esmorzarem.
9.25 h. 1r Nivell i 2º Nivell. Cada un
dels grups comencen a caminar en direccions diferents. Nivell 1r A Sortida del poble Mont-ral,(798m altd) direcció la Foradada, (950m altd) aquest tram es lent i entretingut, degut que hi ha varies
grimpades. Arribats a la Foradada continuarem per un sender de
baixada, tot passant pel Bosquet, veïnat
de L’Aixàviga, La Nevera del Muster, Fonts de la Glorieta, Mirador de les Fonts
de la Glorieta, Bassa, Central Hidroelèctrica de la Glorieta, Salt del Niu de
la Àliga i tornada al punt d’inici. En el cas de fer el Primer Nivell B, finalitzaríem el recorregut en ell poble d’Alcover.
2º Nivell. Sortida des
de Mont-ral, direcció el riu Glorieta seguirem el curs del Riu Glorieta,
passant per llocs interès: Com les Fonts de la Glorieta, Mirador de les Fonts
de la Glorieta, Bassa, Central Hidroelèctrica de la Glorieta, Salt del Niu de
la Àliga, Mas de Mont Ravà, Molins de Terres, L’ermita de E Remei, fins arribar
el poble de L’Alcover, (245m altd) punt i final del
recorregut.
13.00 h a 13.30 h. Arribada
Alcover 2º Nivell, on estarà esperant l’autocar.
14.45 h. Aproximadament arribarem al
Restaurant.
15.00 h. Dinar en el
Restaurant L’Esportell del Bou (Picamoixons)
17.45 h. Viatja de tornada a
Teià.
19.30 h a 20.00 h. Arribada
aproximada a Teià.
Cap comentari:
Publica un comentari a l'entrada